|

XII Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

18 kwietnia 2024 roku w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyły się XII Powiatowe Targi Edukacji i Pracy. CKZiU po raz kolejny miało zaszczyt wystąpić w roli gospodarza. Dyrektor szkoły Pan Jerzy Rozynek wygłosił przemówienie uroczyście przywitał przybyłych gości, a Starosta Zielonogórski Pan Krzysztof Romankiewicz otworzył imprezę.
Targi to wspaniała okazja do tego, aby młodzież wkraczająca w dorosłe życie, poznała oferty kształcenia uczelni wyższych oraz propozycje lokalnych pracodawców i przedsiębiorców.
Na tegorocznych targach zagościło wielu wystawców. Dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi.

Uczniowie poznali interesującą ofertę uczelni wyższych: Akademia Nauk Stosowanych w Lesznie, Collegium Balticum- Akademia Nauk Stosowanych w Szczecinie, Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Uniwersytet Zielonogórski oraz Cosinus Zielona Góra. Mogli porozmawiać z przedstawicielami z uczelni oraz studentami, którzy zachęcali do rozpoczęcia nauki na ich uczelni. Jak co roku furorę zrobił robot – piesek z Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, który tym razem pokazywał swoje sztuczki pod okiem naszej absolwentki, a obecnie studentki, Alicji Baranieckiej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły sie stoiska lokalnych firm. Ich przedstawiciele zachęcali młodzież do podjęcia pracy w ich placówkach. Swoje stoiska zaprezentowali m.in. TJX Europe, Nestle Polska S.A. oddział w Kargowej, ROCKWOOL Polska sp. z o. o. w Cigacicach, LumelAlucast Zielonej Górze, PKO Bank Polski SA Oddział 1 w Sulechowie oraz Lidl sp. z o.o., sp. K. Firmy te od lat współpracują z naszą szkołą. Oferują staże dla uczniów, pracę wakacyjną oraz zatrudnienie dla absolwentów.

Swoje oferty zaprezentowali również: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna z Sulechowa, Powiatowy Urząd Pracy z Zielonej Góry, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zielonej Górze, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim, Placówka Straży Granicznej w Zielonej Górze- Babimoście.
Mamy nadzieję, że Targi przyniosą zamierzony efekt i pomogą młodym osobom w wyborze przyszłej drogi zawodowej.

Podobne wpisy