||

Dzień Języków Obcych

We wtorek 26.09.2023 odbył się w naszej szkole kolejny Dzień Języków Obcych, tym razem w konwencji westernowo-alpejskiej. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych konkursach językowych oraz zabawach. Impreza odbyła się na przerwach w budynku B, którego korytarze ozdobiły elementy scenografii, kojarzące się z Dzikim Zachodem i Alpami. Krowy Milki, kaktusy, więzienie i snopy słomy ozdabiały schody, prowadzące do centralnego punktu: saloonu/Kneipe.

W grze językowej, dostępnej po wczytaniu kodu QR (przygotowanej przez naszych absolwentów-informatyków) wzięło udział blisko 500 uczniów. Niemal 100 uczniów zagrało na dwóch przerwach w grę Kahoot: w wersji niemieckiej i angielskiej. Kolejne dziesiątki uczniów głowiły się nad tłumaczeniem tekstów piosenek w konkursach muzycznych, inni tymczasem łamali sobie głowy i języki, próbując rozszyfrować Biacki Deutsch. Można też było pobawić się w poszukiwanie złota i wymienić samorodki w saloonie na bony językowe. Czwartą przerwę zdominowały tańce na podwórzu szkolnym. Każdy chętny mógł zatańczyć, poznawszy podstawowe kroki tańca country.

Wygrane w konkursach premiowane były nagrodami rzeczowymi i bonami językowymi (uczniowie kompletowali je, by uzyskać ocenę z aktywności z języka obcego). Ocenie podlegały też kostiumy. Najciekawiej przebrane osoby, poza bonem językowym, otrzymały upominki oraz voucher do pizzerii.

Nagrody w kategorii najlepsze przebranie otrzymały:
Oliwia Wilczyńska z kl. 2TC
Hania Ziomek z kl. 2TC
Justyna Zydek z kl. 4TD

Nagrody za tłumaczenie piosenek otrzymali:
I Maja Świczerewska z kl.
II Oliwia Wilczyńska z kl. 2TC
III Szymon Pirog i Mateusz Pukacki z kl. 3BA

Supernagrody otrzymały:
Oliwia Harasimowicz z kl. 2TC
Julia Gabarkiewicz z kl. 2TC
Yulliia Pidlutska z kl. 1TA

W Saloonie/ Kneipe na drugim piętrze można było się posilić i odpocząć. Uczniowie klas gastronomicznych przygotowali różnorodne smakołyki z dyni oraz chrupiące bułeczki z kiełbaskami. Można też było napić się kawy, pałaszując pyszne ciasta, upieczone przez uczniów, ze sprzedaży których dochód zostanie przeznaczony na poprawę wyglądu czytelni.

Dziękujemy za wspólną zabawę wszystkim uczniom i zaangażowanie wszystkim współorganizatorom

Do zobaczenia w następnym takim dniu!

Organizatorzy: nauczyciele języków obcych

P.S. Specjalne podziękowania składamy nauczycielom gastronomii, którzy z ochotą przyłączają się zawsze do naszych przedsięwzięć, oraz paniom sprzątającym.

no images were found

Podobne wpisy