|

To już 105 lat od chwili odzyskania Niepodległości!

To już 105 lat od chwili odzyskania Niepodległości!

Dziś w CKZiU w Sulechowie odbyła się uroczystość z okazji rocznicy odzyskania przez nasz kraj Niepodległości. Uczniowie przygotowali (pod kierunkiem pani Eweliny Podymy i Ewy Hołub- Aboulker) piosenki, którym towarzyszyła prezentacja multimedialna, złożona z fragmentów filmów i zdjęć. Miło było słuchać piosenek w wykonaniu, jak zwykle ostatnio, Ani Kontorskiej, tym razem z akompaniamentem dwóch młodych zdolnych gitarzystów, Bartka Białeckiego i Antka Harbuta. Uczniowie rozwiązywali również quiz historyczny. Najlepsi z wiedzy o historii Polski otrzymali słodkie nagrody.

Całą uroczystość poprowadził, swobodnie czujący się już w roli konferansjera, Gracjan Wawrzyniak. Nie sposób również przecenić zaangażowanie młodych informatyków w stronę graficzno – dźwiękową uroczystości; Adama Karolaka, Piotrka Basińskiego i Alana Bondarowicza.

Uroczystość w przededniu święta wprowadziła nas w refleksyjny nastrój. Uświadomiliśmy sobie, jak wiele mamy szczęścia, nie musząc walczyć o wolność i jak bardzo należy być rozważnym i uważnym, by wolności, tak ciężko zdobywanej, nie pozwolić sobie odebrać.

Wszystkim życzymy pięknego Święta Niepodległości!

Podobne wpisy