Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „O pierścień Wilhelmi”
30 października w salach Domu Kultury odbył się finał tegorocznej edycji konkursu plastycznego „O pierścień Wilhelmi”, który w tym roku poświęcony był tematowi „Kobiece ikony popkultury”. Wydarzenie, cieszące się dużym zainteresowaniem zarówno uczestników, jak i publiczności, po raz kolejny udowodniło, że sztuka współczesna potrafi łączyć pokolenia i inspirować do refleksji nad rolą kobiet w kulturze masowej.
Uczniowie CKZiU zdobyli:
Zofia Dydak- Kaleta z klasy 2 TB – wyróżnienie w konkursie plastycznym,
Agata Ryszewska z klasy 1TC – 1 miejscew konkursie recytatorskim,
Dominik Karkowski klasa 2TB – 2 miejsce w konkursie recytatorskim.
Na konkurs plastyczny napłynęło kilkadziesiąt prac z różnych zakątków regionu. Uczestnicy sięgali po rozmaite techniki – od klasycznego malarstwa i rysunku, przez kolaż i grafikę cyfrową. Jury miało niełatwe zadanie: poziom tegorocznych prac był wyjątkowo wysoki.
Temat „Kobiece ikony popkultury” okazał się niezwykle inspirujący. Wśród prezentowanych postaci pojawiały się zarówno legendarne gwiazdy, jak Marilyn Monroe, Frida Kahlo, Madonna czy Amy Winehouse, jak i współczesne symbole siły i niezależności – Emma Watson czy bohaterki filmów i komiksów. Nie zabrakło również prac ukazujących anonimowe kobiety – zwyczajne bohaterki codzienności, które w oczach młodych artystów również zasługują na miano ikon.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w przyjaznej, artystycznej atmosferze. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz – jak tradycja nakazuje – symboliczny pierścień Wilhelmi. Wystawę pokonkursową można oglądać w holu Domu Kultury przez najbliższe dwa tygodnie, a organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję konkursu, podkreślając, że celem wydarzenia jest nie tylko promocja młodych talentów, ale też zachęcanie do twórczego dialogu z kulturą współczesną.
Konkurs „O pierścień Wilhelmi” po raz kolejny potwierdził swoją rangę jako jednego z ciekawszych wydarzeń artystycznych w regionie. Tegoroczne prace nie tylko zachwycały estetyką, ale też skłaniały do refleksji nad tym, jak kobiety kształtują współczesny świat sztuki, muzyki i mediów. To wydarzenie, które pozostaje w pamięci – zarówno dzięki pasji uczestników, jak i wyjątkowej atmosferze, jaką potrafi stworzyć lokalna społeczność skupiona wokół Domu Kultury.