Błażej Maciejewski i Mikołaj Wojciechowski wzięli udział w XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego „Drób na lubuskim stole”. Konkurs, skierowany do uczniów szkół kulinarnych, odbył się 22 marca w Szprotawie pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Oprócz praktycznej części konkursu odbyła się również prezentacja na temat pszczelarstwa oraz degustacja miodu. Organizatorzy podkreślali znaczenie oryginalności i kreatywności w przygotowywanych przez uczestników potrawach. Celem rywalizacji było stymulowanie i rozwijanie praktycznych umiejętności i zainteresowań uczniów w ich przyszłym zawodzie, promowanie talentów kulinarnych, inspirowanie kreatywności i innowacyjności w tworzeniu nowych receptur, porównywanie osiągnięć uczniów z różnych szkół, aktywizacja współpracy między szkołami oraz popularyzacja osiągnięć szkoły i jej uczniów w szkolnictwie zawodowym.

Współzawodnictwo składało się z dwóch części: testu pisemnego obejmującego podstawowe tematy przedmiotów zawodowych w ramach kwalifikacji HGT.02 oraz części praktycznej wymagającej przygotowania potrawy zgodnie z tematyką konkursu.

Udział w takich spotkaniach to doskonała okazja dla uczniów do zaprezentowania swoich umiejętności i uczenia się od rówieśników.
Gratulujemy Błażejowi i Mikołajowi udziału w konkursie i życzymy dalszych sukcesów w karierze kulinarnej.

Wojciech Kouhan