W piękną, słoneczną sobotę, 4 września przedstawiciele klasy IV TI, III TC oraz II TC reprezentowali CKZiU podczas akcji zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Sulechowie. Plenerowe spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej, a lekturą tegorocznej, jubileuszowej, dziesiątej edycji, była “Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Tekst dramatu odczytywali zaproszeni przez Bibliotekę Publiczną w Sulechowie znakomici goście, m.in. burmistrz miasta – pan Wojciech Sołtys. Naszą szkołę reprezentowali: Julianna Lesiuk z klasy III TC, która doskonale wcieliła się w postać wścibskiej i żywiołowej Hesi, Wiktoria Szymańczuk – uczennica również klasy III TC, która znakomicie odczytała rolę schorowanej i nieśmiałej Meli. Niezapomniany występ zapewnił widzom Antoni Sołtys, uczeń III klasy technikum mechatronicznego, który genialnie odczytał rolę nieodpowiedzialnego Zbyszka.

To była niezapomniana, literacka przygoda. Czekamy z niecierpliwością na przyszłoroczną edycję. Ciekawe, kto z uczniów wcieli się w kolejną literacką postać?