Walczyli o Polskę…
Tracili życie.
Żołnierze wyklęci…
Na zawsze w naszej pamięci.

02 marca uczniowie i nauczyciele CKZiU w Sulechowie uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji przygotowali montaż słowno – muzyczny, który miał przybliżyć problematykę młodemu pokoleniu. W programie artystycznym zwrócono uwagę na poświęcenie żołnierzy wyklętych, którzy narażali własne życie, byśmy my mogli żyć w wolnej Polsce. Swoją obecnością w tym szczególnym dniu zaszczycili nas Starosta Zielonogórski Pan Krzysztof Romankiewicz oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Pani Irena Podsiadło.

Grą aktorską i talentem recytatorskim wykazali się: Patryk Szymańczuk z klasy 4 TL, Krzysztof Nowak z klasy 4 TM, Paulina Raźna z klasy 4 TZ, Miłosz Rowiński z klasy 3 TIE, Julita Wójcik z klasy 2 TEL. W klimat tamtych czasów przeniosły nas, dzięki wspaniałym aranżacjom muzycznym, nasze niezawodne artystki – Natalia Wośko z klasy 2 TEL i Katarzyna Stein z klasy 1 BA. Na ogromne brawa zasługują chłopcy zajmujący się dźwiękiem. W tej roli debiutowali dziś Antonii Sołtys i Wojciech Płóciennik z klasy 1 TM. Jednocześnie dziękujemy naszym dotychczasowym dźwiękowcom Mateuszowi Gronkowi i Krystianowi Czajkowskiemu z klasy 4 TM, którzy przez cztery lata zajmowali się oprawą muzyczną imprez szkolnych.

W tym szczególnym dniu nagrodziliśmy również uczniów, którzy wyróżnili się osiągając wysokie wyniki w nauce. Starosta Zielonogórski Pan Krzysztof Romankiewicz oraz Dyrektor CKZiU Pan Jerzy Rozynek wręczyli stypendia za wyniki w nauce.

Gratulujemy.

Opiekunowie Monika Dziadek i Ewelina Podyma