W piękny, jesienny dzień grupa uczniów z klasy pierwszej technikum hotelarstwa uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do obiektu hotelarskiego „Winny Dworek” oraz winnicy „Stara Winna Góra” w Górzykowie.

W obiekcie przywitał nas Pan Wojciech, który w miłej atmosferze hotelowego baru, przy kawie i herbacie z prawdziwą pasją opowiedział nam historię dworku, a następnie oprowadził po obiekcie, zaznajamiając z jego układem funkcjonalnym (wszystkimi jego częściami – działami). Podczas zwiedzania, szczególnie części hotelowej (pokoje, które pokazał nam Patryk, tegoroczny absolwent hotelarstwa w naszej szkole) i części gastronomicznej zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy w obiekcie, a uzyskane informacje potwierdziły te, które poznaliśmy na lekcjach hotelarstwa w szkole.

Obejrzeliśmy również winnicę, w której o produkcji i walorach regionalnych win opowiedział nam sam właściciel obiektu – Pan Marek. Na każdym kroku spotykaliśmy się z życzliwym przyjęciem personelu, między innymi pracowników recepcji, gastronomii, housekeepingu.

Oglądając restaurację, pokoje hotelowe, powozownię oraz obserwując pracę personelu, mogliśmy przekonać się, jak ważna w zawodzie hotelarza jest estetyka i etykieta.

Wszyscy pracownicy zapewnili nas o dobrym wyborze kierunku kształcenia i zapraszali do odbycia praktyki zawodowej w tym historycznym, bardzo pięknym, a jednocześnie nowocześnie wyposażonym i przygotowanym do obsługi gości hotelu.
„Winny Dworek to miejsce, gdzie czas wolniej płynie, przesiąknięte historią, otulone pięknem natury, z dala od miejskiego zgiełku i codziennego pośpiechu. Magia tego miejsca Cię oczaruje” – pozdrawiamy wszystkich czytających ten artykuł i szczerze polecamy odwiedzenie tego pięknego obiektu, a jego właścicielom – Państwu Krojcig serdecznie dziękujemy za umożliwienie jego zwiedzenia.

Uczestnicy wycieczki i jej opiekun.