Fantastyczna zabawa, niezapomniana przygoda i adrenalina

– to wszystko zagwarantowała nam Energylandia, największy Park Rozrywki w Polsce.

11 czerwca młodzież z klasy 2TL, 1TEL i 1TI z CKZiU w Sulechowie odwiedziła Park Rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze, położony w południowej części Polski na obszarze 26 ha. Wyjazd nastąpił w godzinach rannych, a humory dopisywały wszystkim. Głodni atrakcji uczniowie rozpoczęli zwiedzanie i korzystanie z dostępnych urządzeń.

Największym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje ekstremalne typu Roller Coaster Mayan – największy w tej części Europy, dostarczający takich odczuć jak pilot myśliwca F16, Tsunami Dropper, Apocalipto, Space Gun, Space Booster – Armagedon i inne.

Niezwykle spektakularne doznania zapewnił największy i najszybszy na świecie Speed Water Coaster. W kategorii wodnych roller coasterów nie ma sobie równych. Jego wysokość to ponad 60 m, a wagoniki pędzą z prędkością 110 km/h. Dodatkową atrakcją są zjazdy wprost do wody z wielkim pluskiem.

Wrażenia z jazdy Mega Coasterem Hyperion były równie imponujące, co jego parametry. Spadek przy pierwszym zjedzie ma 80 metrów i 84 stopniowe nachylenia, a kończy go wjazd do ogromnego tunelu. Sama wysokość konstrukcji to 77 metrów, a roller coaster rozpędza się do 142 km/h po torze o długości 1450 metrów. Dodatkowo na amatorów mocnych wrażeń czekały efekty wodne, liczne zwroty oraz maksymalna szybkość przy zakrętach i pikowaniu w dół. Nie brakowało także fascynujących dodatnich i ujemnych przeciążeń oraz gigantycznej prędkości przy wyjazdach na wzniesienia. Dla lubiących szybować w chmurach producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne, obrotowe nachylenie toru i podwójne zakręty.

Panorama Parku Rozrywki oglądana z wysokości zapierała dech w piersiach. Wiele obaw dostarczyło urządzenie Aztec Swing, z którego korzystali tylko nieliczni najodważniejsi. Ochłody dla ciała uczniowie szukali w Spalsh Battle, a bajeczną krainę ENERGYLANDII podziwiali z samolotowej kolejki widokowej. Regeneracja sił miała miejsce w części gastronomicznej.

Czas wspaniałej zabawy dobiegł końca. O godzinie 17:30 uczniowie opuścili Park Rozrywki, a wrażeniami dzielili się w czasie drogi do hotelu, powtarzając, że było odlotowo i kosmicznie.

Na drugi dzień wycieczki zaplanowano spacer po Krakowie. Uczniowie zwiedzili Wawel, Zamek Królewski, Katedrę na Wawelu, Trakt Królewski, Rynek i Ratusz, Sukiennice, Kościół Mariacki, Bramę Floriańską i Barbakan. Czas do dyspozycji grupy na zdjęcia oraz zakup pamiątek był obowiązkowy.

Dla takich wrażeń i przeżyć niestraszny okazał się powrót w późnych godzinach wieczornych. Wycieczka była strzałem w dziesiątkę – zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Krakowa, dobra zabawa, bezpieczeństwo i sprawdzenie siebie w ekstremalnych warunkach.

Opiekunowie: Justyna Kozłowska, Agnieszka Nowak, Beata Marciniak, Anna Ciuńczyk