11 grudnia 2017 roku uczniowie z klas IV TL (technikum logistyczne) i IV TEM (technikum mechatroniczne) uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do firmy Rockwool w Cigacicach. Wyjazd został zrealizowany w ramach projektu „Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Zielonogórskim”.

            Młodzież wysłuchała wykładów prowadzonych przez pracowników, którzy przedstawili m.in. historię firmy, jej specyfikę oraz struktury organizacyjne. Dzięki prezentacjom uczniowie dowiedzieli się, jak prężnie firma się rozwija oraz jak znaczące miejsce zajmuje na świecie. Siedziby firmy Rockwool znajdują się w dziewięciu krajach i zatrudniają 15000 pracowników. W Polsce ma dwie siedziby: Cigacice oraz Małkinia.

            Następnie zaprezentowano różne sposoby zastosowania produkowanej wełny oraz jej cechy: niepalność, dźwiękochłonność, odporność na wodę oraz przepuszczalność pary.

            Swoją wiedzą podzielił się też z młodzieżą Pan Marian Piec, który przybliżył działanie najnowszej linii produkcyjnej oraz związaną z tym technologię. Chodzi o linię Cig1, która działa od 2016 roku i jest chlubą firmy.

            Pan Mariusz Skubek natomiast zaprezentował dział logistyki i przedstawił proces logistyczny.

            Po części wykładowej młodzież wraz z opiekunami i przewodnikami zwiedziła hale produkcyjne. Mogła poznać proces produkcji wełny, prace magazynu oraz załadunek.

            Dzięki wycieczce uczniowie poznali funkcjonowanie kolejnej firmy na lokalnym rynku pracy. Wyjazd odbył się w bardzo przyjemnej atmosferze, młodzież została przyjęta przez organizatorów serdecznie, a na koniec otrzymała upominki.