W piękną, ale deszczową sobotę, 7 września grupa uczniów z II klasy technikum informatycznego reprezentowała CKZiU podczas akcji zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Sulechowie.

Plenerowe spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru ośmiu lektur z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. Zaproszeni przez Bibliotekę Publiczną w Sulechowie znakomici goście, m.in. burmistrz Sulechowa – pan Wojciech Sołtys, przewodnicząca Rady Miejskiej oraz przewodnicząca Rady Rodziców przy CKZiU – pani Izabela Wojewoda, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu – pani Irena Podsiadły, dyrektor SDK–u pan Tomasz Furtak, przeczytali fragmenty “Katarynki” B. Prusa.

Naszą szkołę reprezentowali: Antoni Sołtys, uczeń I klasy technikum mechatronicznego, który wcielił się w rolę stróża oraz Ada Puto z III klasy technikum informatycznego, która odczytała rolę narratora. Pojawili się także absolwenci CKZiU: Kamil Wiśniewski i Kamil Leśniewski. Uczniowie II klasy byli słuchaczami i obserwatorami tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie, ale za rok – kto wie – może bardziej doświadczeni i pełni inicjatywy, sami podejmą się roli czytających.

Do zobaczenia za rok!