4 czerwca, w trzydziestą rocznicę częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu, uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie teatralne pod tytułem ,,Podmuchy historii”, przygotowane przez teatr szkolny. Tekst przedstawienia został utkany ze wspomnień Sulechowian, obraz z fotografii, dokumentujących chwile minione, a całości dopełniły piosenki Marka Grechuty, pięknie zinterpretowane przez Natalię Wośko przy akompaniamencie pianina.

,,To, że jesteśmy, jacy jesteśmy i to, że jesteśmy tu gdzie jesteśmy, to nie jest zasługa wyłącznie nas samych. To zasługa ludzi, którzy byli tu przed nami. Bez nich nic nie byłoby dziś takie, jakie jest.”- słowa te otworzyły przedstawienie i poprowadziły widzów przez dziesięciolecia, od wybuchu drugiej wojny światowej, przez najważniejsze wydarzenia dla Polski, aż po współczesność. Każde z wydarzeń zrelacjonowane przez jedną, już nieobecną postać- prababci, której dziennik rodzina, ku swojemu zaskoczeniu, odkrywa wśród szpargałów na strychu i z zaciekawieniem wertuje, dowiadując się o wydarzeniach i uczuciach, które kształtowały życie ich bliskiej, okazuje się, nie do końca im znane. Dziennik prababci otwiera dla rodziny świat jej emocji, dostarcza wzruszeń, przemyśleń i pozwala myślami wrócić do własnych przeżyć.

Taki też podarunek wynosi uważny widz, otwiera dawno zapomniane już karty własnej historii, ożywają emocje i obrazy, a wzruszenie maluje twarz.

W przedstawieniu wystąpili:
Natalia Wośko-wokal,
Mateusz Rychły- pianino,
Na scenie: Kaja Marczak, Iza Obst (uczennica LO – gościnnie), Sebastian Tomiak i Miłosz Rowiński.S

Pomysł i realizacja: Klaudia Andrasiak, Ewa Hołub-Aboulker, Ewelina Podyma