1 marca w naszej szkole, odbyło się przedstawienie pt. ,,Zostało kilka chwil” poświęcone losowi żołnierzy. W tym wyjątkowym dniu gościliśmy Starostę Zielonogórskiego Pana Krzysztofa Romankiewicza, Wicestarostę Zielonogórskiego Pana Tadeusza Pająka, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Panią Irenę Podsiadły oraz Członka Zarządu Starostwa Zielonogórskiego Pana Mirosława Andrasiaka.

W wykonaniu szkolnego teatru obejrzeliśmy spektakl, dla którego inspiracją stała się ponadczasowa powieść Ericha Marii Remarque o wymowie antywojennej ,,Na zachodzie bez zmian”.

Akcja przedstawienia rozgrywa się pomiędzy jednym atakiem a drugim, w zaaranżowanym na scenie okopie. Ból, cierpienie, tęsknota za normalnością i śmierć- oto czym jest wojna. Taki przekaz płynął z ust młodych aktorów, grających żołnierzy. Wzruszenie wzbudzały piosenki wkomponowane w scenariusz całości, wyśpiewane przez młodzież. Ile znaczy śmierć żołnierza? – Nic. Życie toczy się, tak jak do tej pory, upływa czas, przyroda żyje własnym rytmem, a śmierć żołnierzy jest tylko incydentem bez znaczenia.

W przedstawieniu wzięli udział:
Marika Hyża – kl4 TL
Natalia Wośko – kl1TEL
Krzysztof Nowak – 3TM
Sebastian Tomiak, Miłosz Rowiński, Marcin Polewiak, Kamil Naskręt, Filip i Karol Zglińscy z klasy 2TIE
Mateusz Rychły – 4TI – pianino.

Nad przygotowaniem przedstawienia czuwały panie: Klaudia Andrasiak, Aneta Graczyk, Ewa Hołub-Aboulker, Ewelina Podyma.

Tekst: Ewa Hołub-Aboulker