4 października 2018 r. 40 uczniów z klas 2TL, 3TL, 4TL przystąpiło do pierwszego etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W ciągu 40 minut odpowiadali na 25 pytań testowych dotyczących terminologii logistycznej, magazynowania, zarządzania zapasami.

Na czym polega zasada FEFO? Jakie wskaźniki służą ocenie efektywności transportu? Ile wynosi maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy? Kilka zadań polegało na obliczeniu wskaźnika rotacji, wielkości zapasu maksymalnego, rocznych kosztów gospodarowania zapasami.
Olimpiada to duże wyzwanie logistyczne dla organizatora – Wyższej Szkoły Logistycznej w Poznaniu i firm kurierskich. Testy przygotowała WSL. Paczki zostały przekazane do DHL i dalej trafiły do szkół w całym kraju. Po zakończeniu zawodów szkolnych, zapakowane karty odpowiedzi, znowu za pośrednictwem firmy DHL dotarły do Poznania.

Organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki olimpiada to dla wielu młodych ludzi szansa na zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, na wymarzone studia, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz początek kariery w logistyce. Wyniki z pierwszej części Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej znane będą do 27 października. Najlepsi zakwalifikują się do etapu okręgowego, który obędzie 2 grudnia.

Życzymy naszym uczniom powodzenia !

Komisja Szkolna XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej