20 marca do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie przybyli zaproszeni Gimnazjaliści wraz ze swoimi nauczycielami. Gościliśmy w swych murach uczniów z Sulechowa, Bojadeł, Trzebiechowa, Pomorska, Kargowej oraz Babimostu. Celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie kierunków kształcenia. Goście mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda nauka w poszczególnych profilach. Aula i warsztaty szkoły zmieniły się w prawdziwy Festiwal Zawodów.

Swoje oferty zaprezentowały:

Technikum w zawodach:

  • technik żywienia i usług gastronomicznych,
  • technik hotelarstwa,
  • technik ekonomista,
  • technik handlowiec,
  • technik informatyk,
  • technik logistyk,
  • technik mechatronik.

Branżowa Szkoła I Stopnia w zawodach:

  • kucharz,
  • elektryk,
  • oraz wszystkich zawodach wynikających z zapotrzebowania rzemiosła – klasy wielozawodowe.

Na każdym stoisku Gimnazjaliści wysłuchali starszych kolegów, którzy kształcą się w danym kierunku, zobaczyli, jak funkcjonuje młodzież w szkole oraz, na jakim sprzęcie się uczy. A mamy czym się pochwalić… Poszczególne pracownie są doposażone w najlepszy sprzęt w ramach projektu „ Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Zielonogórskim”. Atutem naszej szkoły jest to, że uczniowie mogą zdobyć w trakcie nauki dodatkowe kwalifikacje, biorąc udział w kursach i szkoleniach. Dzięki temu zdobywają doświadczenie niezbędne na rynku pracy. Gimnazjaliści mieli również możliwość porozmawiać z przedstawicielami lokalnych firm i przedsiębiorstw, którzy mówili o tym, jakich pracowników potrzebują. Swoje stoiska miały: Nestle Polska S.A. oddział w Kargowej, ROCKWOOL Polska sp. z o. o. w Cigacicach, MB Pneumatyka w Sulechowie oraz Studio Fryzjerskie Dorota Wachońska i Piekarnia Walas w Sulechowie.

Dodatkową atrakcją był Turniej League of Legends przygotowany i przeprowadzony przez uczniów klasy informatycznej 2 TI oraz Panią Marię Stańkowską i Panią Jolantę Nowak. Drużyny walczyły o miejsca III i IV oraz I i II. Turniej wzbudził duże zainteresowanie.

Gimnazjaliści oddawali swoje głosy na ten zawód, który zrobił na nich największe wrażenie i został, ich zdaniem, najciekawiej zaprezentowany. Zwycięskie zespoły uczniów z CKZiU wezmą udział w atrakcyjnych warsztatach zawodowych.

Mamy nadzieję, że oferta naszej szkoły zainteresowała uczniów sulechowskich i okolicznych gimnazjów i we wrześniu się spotkamy.

Zapraszamy!!!