15 grudnia 2017 roku odbył się etap okręgowy IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Organizacją zajął się komitet okręgowy z siedzibą na Uniwersytecie Zielonogórskim – Instytut Filologii Polskiej.

            CKZiU reprezentowali: Kacper Płonka z klasy IV TL, Mateusz Pokrywka i Filip Krasnowski z klasy II TL.

Uczniowie zmagali się z testem z zakresu wiedzy o mediach, który, jak sami organizatorzy zaznaczyli, był bardzo trudny w tym roku. W oczekiwaniu na wyniki mieliśmy okazję uczestniczyć w wykładzie na temat dziennikarstwa kulinarnego, które zaczyna być w Polsce coraz bardziej popularne. Teorię połączono z praktyką, a młodzież mogła degustować przygotowane potrawy.

Niezmiernie miło nam poinformować, że Filip Krasnowski z klasy II TL został finalistą etapu okręgowego, znalazł się wśród dziesięciu najlepszych osób i tym samym będzie reprezentował naszą szkołę na szczeblu centralnym, który odbędzie się 16-18 marca 2018 roku w Warszawie. Filip będzie walczył o indeks na uczelnię wyższą. Mateusz i Kacper uplasowali się w drugiej dziesiątce. Jest to również ogromny sukces, ponieważ do zmagań przystąpiło ponad trzydziestu uczniów z województwa lubuskiego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Opiekun Monika Dziadek