28 kwietnia w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w klasach maturalnych.

            Na początku, dla absolwentów, wystąpił kabaret szkolny Kawfka. Aktorzy zaprezentowali program bajkowy i w humorystyczny sposób przedstawiali różne interpretacje znanych bajek dla dzieci. Chcieli w ten sposób podkreślić, że nawet dorosły człowiek może odnaleźć pewne nauki płynące z bajek. Wprawdzie maturzyści rozpoczną dorosłe życie, ale nie mogą zapomnieć o dziecku, które jest w nich ukryte. W części artystycznej uroczystości nie obyło się bez wzruszających momentów. Nadszedł bowiem czas pożegnania z uczniami, którzy przez 4 lata rozwijali swój talent w teatrze szkolnym: Dominik Chołuj, Paweł Chorągwicki, Wioletta Pietruszyńska, Karina Bogucka, Aleksandra Andrzejewska i Patrycja Grzybowska. Każdy z artystów otrzymał swoją karykaturę i drobny, symboliczny upominek.

            W części oficjalnej nagrodzono najlepszych absolwentów. Najlepszym absolwentem został Bartosz Kuleczka z klasy IV TL. Świadectwo z wyróżnieniem, oprócz Bartka, otrzymali również Kinga Wąsik z klasy IV TIE oraz Paweł Chorągwicki z klasy IV TL. Starosta Zielonogórski uhonorował naszych uczniów Laurem za osiągnięcia naukowe i sportowe. Rozdawaniu nagród nie było końca…, ponieważ nasza młodzież, w ciągu czterech lat, chętnie brała udział w konkursach, angażowała się w życie szkoły i klasy oraz aktywnie działała w Wolontariacie.

            Na końcu uroczystości dyrektor Pan Jerzy Rozynek, wraz z wychowawcami, wręczył uczniom świadectwa ukończenia szkoły. Na ten moment tegoroczni maturzyści czekali najbardziej.

Miejmy nadzieję, że młodzież zapamięta słowa przemówienia wygłoszonego przez reprezentantów absolwentów Marzenę Miśko i Bartosza Kuleczkę:

„To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku”