Biblioteka Publiczna w Sulechowie, zainspirowana niezwykłym życiorysem Św. Brata Alberta i faktem, iż jest to rok poświęcony Jego pamięci, postanowiła zorganizować konkurs plastyczny „ POMAGAJĄC INNYM – STAJEMY SIĘ LEPSI”. Celem było rozpowszechnienie wartości, jakich nauczał nas Święty i ukazania, że czyniąc dobro – stajemy się lepsi.

6 kwietnia 2017 r. w Bibliotece odbyło się spotkanie, na które została zaproszona młodzież z klasy I TL pod opieką p. Małgorzaty Szponer i p. Małgorzaty Łuszczyńskiej. Proboszcz Parafii pw. Krzyża Świętego Ksiądz Andrzej Szkwarek w kilku słowach przybliżył młodym ludziom postać św. Brata Alberta. Po wystąpieniu ks. Proboszcza przyszedł czas na rozdanie nagród dla młodzieży, która wzięła udział w konkursie.

Uczniowie CKZiU w Sulechowie zaangażowali się całym sercem, pragnąc jak najlepiej reprezentować szkołę. Starania te zostały docenione. Pomysłowość, technika, zaangażowanie, przesłanie czy wykonanie prac było szeroko komentowane, a podziwom nie było końca.

  • 1 miejsce zdobyła praca Patrycji Grzybowskiej z klasy 4TZ.
  • 3 miejsce zajął Sławek Bocian z klasy 2TL.

Wyróżnienie za swoje prace otrzymały Alicja Kurkiewicz z klasy 2TZ i Paulina Fornalczyk z klasy 4TIE.

Gratulujemy.