logo festiwal zawodów

23 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbył się Festiwal Zawodów. W tym wyjątkowym dniu mieliśmy zaszczyt gościć uczniów okolicznych gimnazjów: Gimnazjum nr 2 i Zespół Szkół z Sulechowa, Gimnazjum z Bojadeł, Trzebiechowa,  Pomorska, Kargowej i Babimostu. Gimnazjaliści mieli okazję poznać sposób funkcjonowania szkoły. Zaprezentowano im każdy profil, który znajduje się w ofercie naszej szkoły. Mogli porozmawiać z nauczycielami oraz starszymi kolegami, którzy z pasją opowiadali o swoim zawodzie. Gimnazjaliści przekonali się o tym, że w CKZiU panuje przyjazna atmosfera, a młodzież i nauczyciele są zaangażowani w to, co robią. Udowodniliśmy, że nasza szkoła „żyje”, a uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. Umożliwia im to m.in. udział w projekcie „Doskonalenie kształcenia zawodowego w powiecie zielonogórskim”, który pozwala na zdobycie dodatkowych uprawnień i kwalifikacji, odbycie płatnych staży oraz kursu prawa jazdy kat. B. Nasi uczniowie chętnie opowiadali o szkole i wprowadzali młodszych kolegów w tajniki zawodu.

Na koniec Gimnazjaliście głosowali na najlepiej zaprezentowany zawód. Dzięki ich głosom drużyny z naszej szkoły mają okazję wygrać wymarzoną wycieczkę.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy młodzież do rozpoczęcia nauki w naszej szkole. Zapraszamy od września.