OOL

            2 grudnia w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyły się zawody okręgowe IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Wzięło w nich udział 125 zawodników. Naszą szkołę reprezentowali DOMINIK CHOŁUJ, BARTOSZ KULECZKA , KRZYSZTOF MODRZEJEWSKI, KAROLINA PAWŁOWICZ z kl. IV TL oraz MARTYNA SZEWCZYK z kl. III TL. Poza Poznaniem zawody okręgowe odbywały się jeszcze w jedenastu okręgach. W całej Polsce 712 uczniów z 216 szkół ponadgimnazjalnych, przystąpiło do rywalizacji o finał. W ciągu 75 minut rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, przygotowany przez Komitet Naukowy Olimpiady. Uczniowie musieli wykazać się bardzo szeroką i szczegółową wiedzą z logistyki produkcji oraz spedycji i transportu. Zdający m.in. charakteryzowali co-packing, koncepcję lean production, transport intermodalny, ustalali czas realizacji przewozu ładunku. Najlepsi w zawodach okręgowych zakwalifikują się do finału Olimpiady, który odbędzie się
3 marca 2017 r. w WSL. Trzymamy kciuki za naszych uczniów. Życzymy im, żeby włączyli się do walki o tytuły finalistów oraz indeksy Wyższej Szkoły Logistyki. POWODZENIA!!!