flaga RP

            10 listopada 2016 roku uczniowie CKZiU w Sulechowie uczcili 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież naszej szkoły zrobiła to w bardzo ciekawy sposób, łącząc przeszłość z teraźniejszością.

            Na początku odśpiewano uroczyście hymn państwowy, następnie uczennica klasy 1TZ przedstawiła utwór, napisany specjalnie na tę okazję. Nie zawiedli również nasi aktorzy, którzy zaprezentowali się na scenie niezwykle efektownie i zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami. Widownia zareagowała bardzo żywiołowo.

            Obchody Święta Niepodległości to w naszej szkole tradycja. Dzięki takim uroczystościom, uczniowie utrwalają w swojej świadomości, jak ważne jest to, że mogą swobodnie żyć w niepodległej Polsce. Była to dla nas wszystkich doskonała lekcja patriotyzmu.

            Uczniowie, którzy zaangażowali się w przygotowanie apelu to: Dminik Chołuj, Sebastian Lisowski, Bartek Pasek, Ola Rabcewicz i Natalia Grochola. Uroczystość poprowadziła Marzena Miśko, o nagłośnienie zadbał Radek Pełka, a grafiką komputerową zajęli się: Kacper Burda i Dominik Oleś. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Ewelina Podyma.