teatr

10. 2016r. klasa 2 TL oraz przedstawiciele klas 1 TM oraz 1TZ  uczestniczyli w spektaklu pt. „Bestia” w reż. Przemysława Jaszczaka wystawianym w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze.

Sztuka inspirowana amerykańskimi musicalami, kierowana jest przede wszystkim do młodych widzów. Porusza tematykę związaną z trudnym, dla wielu młodych ludzi, okresem dorastania. Pojawiły się w niej zarówno poważne, jak i błahe konflikty typowe dla nastolatków.

Wielkim atutem przedstawienia były jego walory artystyczne: mocny, współczesny język, dużo dobrej muzyki oraz ciekawa scenografia.

Uczniowie z uwagą przyglądali się grze aktorów, którzy doskonale ukazali emocje, zainteresowania i psychikę młodych ludzi.

Odzwierciedleniem odczuć młodych widzów jest opinia jednego z uczestników spektaklu, ucznia klasy 2 TL Sławomira Bociana:

„Jak zrozumieć drugiego człowieka?

Łatwo przychodzi nam oceniać innych, lecz trudniej spojrzeć na  ich zachowania z głębszej perspektywy. Uczniowie klasy 2 TL , postanowili przypatrzeć się bliżej temu problemowi i wybrali się na spektakl pt. ,, BESTIA ‘’ wystawiany na deskach zielonogórskiego teatru. Sztuka opowiadała o naszych rówieśnikach , którzy podobnie jak my, mają swoje problemy , które kształtują często naszą świadomość. Spektakl ukazał nam, że życie to nie amerykański sen, w którym wszystko jest wyidealizowane , lecz codzienność, którą można zmienić, jeśli się tylko chce.

Wrażenia były różne. Dla jednych sposób przedstawienia tak ważnych problemów nie był adekwatny do powagi sytuacji, dla innych natomiast okazał się idealnym zobrazowaniem szarej rzeczywistości, lecz każdy z nas zrozumiał, co reżyser chciał nam przekazać i na jakie wartości chciał zwrócić uwagę.”

Sławomir Bocian