18 października nauczyciele oraz uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie prezentowali profile kształcenia w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.  Gospodarzem przedsięwzięcia był Zespół Szkół w Sulechowie.

            Przedstawiciele wszystkich zawodów prezentowali swoje umiejętności, dzieląc się z młodszymi kolegami informacjami o szkole, profilach kształcenia oraz możliwościach rozwoju zawodowego w CKZiU.

            Gimnazjaliści mieli okazję skorzystać z pomocy doradcy zawodowego i dowiedzieć się, jakie będą mieli możliwości, jeśli podejmą naukę w CKZiU. Przedstawiono im korzyści wynikające z dokonania właściwego wyboru, a mianowicie zdobycie dodatkowych kwalifikacji, odbycie płatnego stażu zawodowego. Możliwe jest to przez wzięcie udziału w projekcie „Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Zielonogórskim”, który finansowany jest ze środków UE.

            Wielkie podziękowania należą się nauczycielom przedmiotów zawodowych oraz ich podopiecznym, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko gastronomiczne (technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz). Przygotowano wiele smacznych potraw, które kusiły uczestników Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Zapraszamy już 20 października do Gimnazjum nr 2.