chojnik

            06 października grupa uczniów z klas 4 TOM, 4 TL, 3 TZ, 2 TI, 2 TL oraz 1 TL wybrała się do Karpacza. Wyjazd odbył się dzięki zaangażowaniu uczennicy klasy 4 TOM, Marzenie Miśko. Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym zgłosiła swoją klasę do konkursu na Facebook’u. Wygraną była oczywiście wymarzona wycieczka klasowa. 4 TOM zdobyła najwięcej głosów. Marzena zajęła się organizacją wyprawy, która okazała się niezwykle udana.

Karpacz powitał uczniów i opiekunów deszczową pogodą. Trudne warunki nie zniechęciły jednak nikogo. Razem z przewodniczką zdobyliśmy górę Chojnik. Strugi deszczu motywowały do jeszcze szybszego marszu, dzięki czemu do bram ruin zamku grupa dotarła w bardzo dobrym czasie. Na miejscu przewodniczka opowiedziała historię ruin oraz wprowadziła zwiedzających na zamkową wieżę. Wprawdzie widoczność była bardzo słaba, ale nikmu nie zepsuło to humorów. Po krótkim odpoczynku, wszyscy wrócili do autokaru i udali się na przepyszny obiad. Po tak wyczerpującej wspinaczce, apetyty dopisywały. Następnym punktem programu było zwiedzanie Świątyni Wang oraz Dzikiego Wodospadu. Z żalem żegnaliśmy się z Karpaczem, ale mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy. Może następnym razem będzie słonecznie:)

Szczególne podziękowania należą się Panu Rafałowi z firmy przewozowej RawiTrans, który przewiózł nas w komfortowych warunkach oraz zadbał o rozrywkę dla podróżującej młodzieży. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że nikt się nie nudził, ponieważ w powrotnej drodze uczniowie uczestniczyli w karaoke. Poznaliśmy nieodkryty talent muzyczny naszych uczniów.