spotkanie

            26 września 2016r odbyło się spotkanie klasy 2 i 3 TZ z absolwentami naszej szkoły – Adamem Lelewerem i Bartoszem Szwarackim. Byli oni uczniami Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych w latach 2008-2012. Uczniowie z tej klasy chętnie odwiedzają „starą szkołę” i dzielą się z młodszymi kolegami swoimi doświadczeniami z pracy.

spotkanie_z_absolwentami1 Adam i Bartek realizują się zawodowo i obecnie pracują w kuchni w hotelu „Navigator” w Zbąszyniu. Adam swoją karierę zawodową rozpoczynał w Świebodzinie, potem pracował w Poznaniu i Warszawie. Wyjeżdżał za granicę, aby u najlepszych specjalistów, zdobywać nowe umiejętności. Zachęcał uczniów, aby realizowali swoje marzenia, odbywali praktyki w renomowanych restauracjach i stale podwyższali swoje kwalifikacje na branżowych kursach i szkoleniach.
Zostaliśmy zaproszeni do „Navigatora”, aby zobaczyć jak funkcjonuje hotel i restauracja. Oferują oni dania europejskie oraz regionalne, a najważniejszą dewizą jest – przygotowywanie potraw ze świeżych i najlepszych składników.
Uczniowie chętnie słuchali Adama i Bartka i mamy nadzieję, że połknęli bakcyla pasji do gotowania!