sport

Drużyna chłopców z ZSP w Sulechowie zdobyła srebro w czasie XXIII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU UNIHOKEJA DZIECI I MŁODZIEŻY O „PUCHAR BAŁTYKU”

wicemistrzowie

dyplom_uni_2m

            Drużyna chłopców, reprezentująca naszą szkołę w unihokeja, brała udział w XXIII MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU UNIHOKEJA DZIECI I MŁODZIEŻY O „PUCHAR BAŁTYKU”, który odbył się Elblągu w dniach 27-29.05.2016 roku. Była to impreza na ogromną skalę. Wzięło w niej udział 76 zespołów z całej Polski z różnych grup wiekowych. 1100 zawodników rywalizowało w sześciu halach Elbląga.

            Podczas XXIII festiwalu rozgrywane były X Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców dla szkół podstawowych, XII Ogólnopolska Gimnazjada Dziewcząt i Chłopców dla szkół gimnazjalnych i VII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców.

            Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Konrad Roślik, Paweł Dulat, Oskar Muller, Mateusz Rozwadowski, Marcin Chutkowski, Adrian Krawczuk, Wojciech Malajka, Dawid Połomka, Szymon Kosarzycki, Bartek Heyduk. Chłopcy odnieśli ogromny sukces i po sportowych zmaganiach zdobyli srebrny medal. Opiekunem drużyny jest Pani Marta Pająk. Na uwagę zasługuje fakt, że nasz uczeń, Wojciech Malajka, został najlepszym zawodnikiem turnieju.

            Apetyty naszych zawodników wzrosły. Obiecują, że w przyszłym roku sięgnął po złoto. Życzymy powodzenia.