10 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Sikorskiego w Sulechowie odbył się Dzień Otwarty. Nasza szkoła gościła gimnazjalistów z Bojadeł, Babimostu, Kopanicy, Pomorska, Trzebiechowa, Kargowej oraz Sulechowa. Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem „Tu mieszkam. Tu się uczę. Tu pracuję.” Młodzież gimnazjalna miała okazję poznać naszą atrakcyjną ofertę edukacyjną. Pod opieką nauczycieli i starszych kolegów zwiedzali przygotowane stoiska. Zostali podzieleni na mniejsze grupy, dzięki czemu mieli lepszy kontakt osobą oprowadzającą. Ciekawym punktem programu był występ szkolnego kabaretu. Uczniowie gimnazjum mogli porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami, którzy uczą się w naszej szkole. Dzięki temu poznali sposób funkcjonowania ZSP. Koledzy przekazali im, czego uczą się w danym zawodzie oraz jakie będą mieli możliwości po ukończeniu szkoły. Dodatkową atrakcją była obecność lokalnych pracodawców, m.in. MB Pneumatyka Sulechów, Fabryka nici AMANDA Sulechów, Nestle Kargowa, Maximus Kargowa. Przedstawiciele firm podkreślali w czasie rozmów z gimnazjalistami, jak potrzebni są na rynku pracy wykwalifikowani pracownicy. Zachęcali ich do podjęcia nauki w szkole technicznej i zawodowej. Nasi goście byli pod wrażeniem bazy dydaktycznej, jaką dysponujemy. Mogli zobaczyć, w jakich warunkach uczą się koledzy. Skosztowali również wypieków młodzieży kształcącej sie na technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharzy. Duże zainteresowanie wzbudziły, przygotowane specjalnie dla nich, nowości – technik handlowiec oraz klasy z przygotowaniem wojskowym.

Gimnazjalistom spodobała się przyjazna atmosfera panująca w naszej szkole oraz zaangażowanie nauczycieli i uczniów. Mamy nadzieję, że postawią na kształcenie zawodowe i wybiorą naukę w ZSP.