29 lutego 2016 roku grupa młodzieży z ZSP wzięła udział w debacie zorganizowanej przez Lubuską Akademię Debat Szkolnych. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów: Marzena Miśko kl. 3TOM, Patryk Jaworski kl. 2 TI, Rafał Zamolski kl. 3 TIE, Kamil Mikoś kl. 3 TIE, Konrad Puchalski kl. 4 TLM i Radosław Jelinek kl. 4 TLM. Ich partnerami w dyskusji byli uczniowie z gimnazjum nr 3 w Sulechowie oraz z gimnazjum w Babimoście. Przedsięwzięcie miało formę sejmiku młodzieżowego. Warto zaznaczyć, że nasza szkoła była gospodarzem imprezy.

Przed młodzieżą postawiono pytanie: „Czy warto angażować się w samorząd lokalny?” Została ona podzielona na grupy i zaczęła ciężką pracę. Liderzy przedstawili swoje stanowiska, a potem wysłuchali komentarzy zaproszonych gości, reprezentujących samorząd lokalny. Młodzi ludzie wykazali się inicjatywą i kreatywnością. Mieli bardzo ciekawe pomysły i dowiedli, że interesują się sprawami związanymi z lokalną samorządnością.

M.D.