sdm_zw

01 marca 2016 roku uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Liceum Ogólnokształcącego oraz szkół gimnazjalnych z Sulechowa i Kargowej uczestniczyli w doniosłej uroczystości – promocji Znaków – Symboli Światowych Dni Młodzieży. Uroczystość rozpoczęła się przed budynkiem LO w Sulechowie. Delegacja uczniów ze wszystkich szkół powitała Znaki i pomaszerowano do kościoła garnizonowego, w którym wspólnie się modlono. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości wyruszyli ulicami miasta do ZSP, gdzie odbyły się główne uroczystości promocji symboli ŚDM.

Młodzież z grupy teatralnej, działającej przy ZSP, przygotowała cześć artystyczną z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Pokazano scenki przedstawiające młodych ludzi w przeddzień wojny oraz ich postawy po wybuchu II wojny światowej. Poznaliśmy opinie odważnych ludzi na temat wojsk niemieckich, radzieckich oraz tworzącej się Armii Krajowej. W przedstawieniu ukazano odwagę żołnierzy wyklętych oraz cierpienie, jakiego doświadczyli z rąk oprawców. Na uwagę zasługuje wykonanie utworu muzycznego z płyty Panny Wyklęte – Wygnane pt. „Przyjaciółki”. W duecie zaśpiewały Eliza z kl. II TH i Marika z kl. I TL. Nad całością czuwały Pani Katarzyna Ziobrowska oraz pani Ewa Hołub – Abouler, które zainspirowało opowiadanie ucznia z kl. IV TLM – Konrada Puchalskiego. Konrad zajął II miejsce w konkursie na temat żołnierzy wyklętych w kategorii praca literacka.

Na konie uroczystości rozdano stypendia za osiągnięcia w nauce i sporcie. Wszystkim stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M.D.