19 lutego 2016 roku uczniowie z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Poznania. W wycieczce  wzięły udział dwie klasy logistyczne (3 TL i 4TLM).

Odwiedziliśmy Wyższą Szkolę Logistyki w Poznaniu oraz firmę STILL. Na uczelni zapoznano nas z bogatą ofertą edukacyjną. Szczególnie zainteresowały nas innowacyjne studia dualne, których głównym zamierzeniem jest równoczesne zdobywanie wiedzy akademickiej i doświadczenia praktycznego. Mieliśmy również okazję wykorzystać w praktyce umiejętności nabyte w szkole podczas ćwiczeń formowania paletowych, jednostek ładunkowych, przy pomocy drewnianych modeli palet,  towarów i naczep. Oprócz wiedzy, liczyła się tu dobra organizacja pracy i komunikacja w grupie – wszyscy świetnie poradzili sobie z tym ćwiczeniem.

Następnie w Laboratorium RFID  zapoznaliśmy się z działaniem technologii, która umożliwia automatyczną identyfikację przy użyciu fal radiowych. Wykładowca w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób zapoznał nas z tym tematem.

Pamiątkowe zdjęcie zakończyło spotkanie w WSL.

Ostatnim punktem  wycieczki była wizyta w firmie STILL Polska. Firma  oferuje wózki widłowe, regały magazynowe, wózki używane, wynajem wózków widłowych, usługi serwisowe, rozwiązania software. Mogliśmy dokładniej przyjrzeć się całemu magazynowi i  wózkom oraz zobaczyć, jak w praktyce te maszyny obsługują magazyn logistyczny. Jesteśmy bardzo zadowoleni, dziękujemy za milo spędzony czas. Oby było więcej tak pouczających wycieczek 🙂

Klaudia Mleczkowska, 4TLM