• 11 stycznia 2016 r. odbędą się w naszej Szkole okręgowe eliminacje XX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności dla okręgu Lubuskiego.
  • Okręg Lubuski jest jednym z 12 w Polsce i obejmuje całe województwo lubuskie.
  • W okręgowych eliminacjach w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych weźmie udział 45 uczniów – zwycięzców eliminacji szkolnych reprezentujących 23 szkoły – licea ogólnokształcące i technika zawodowe – z Gorzowa, Gubina, Iłowej, Lubska, Nowej Soli, Sulechowa, Szprotawy, Zielonej Góry, Żagania i Żar. W eliminacjach szkolnych w całym województwie lubuskim brało udział 383 uczniów.
  • Naszą szkołę będą reprezentowały uczennice z klasy IV i II technikum żywienia i usług gastronomicznych:

1.  Agata Lasota

2.  Dorota Góra

  • Tematem wiodącym tegorocznej, jubileuszowej Olimpiady jest „Ewolucja na talerzu”. Udział w etapie okręgowym polega na rozwiązaniu testu, obejmującego złożone zagadnienia z zakresu żywienia człowieka, technologii gastronomicznej i towaroznawstwa, biologii i chemii, za który maksymalnie można uzyskać 100 punktów. Aby zostać zakwalifikowanym do udziału w etapie centralnym Olimpiady trzeba otrzymać co najmniej 80 % punktów, co nie jest łatwym zadaniem.
  • Laureaci (1 – 15 miejsca w Polsce) oraz finaliści etapu centralnego, oprócz cennych nagród rzeczowych, uzyskują zwolnienie z egzaminu zawodowego oraz wstęp na różne wydziały 15 uniwersytetów w Polsce (z wydziałami medycznymi włącznie) oraz 3 politechnik i SGGW w Warszawie.
  • Organizatorem etapu okręgowego, już po raz dwudziesty, jest nasza Szkoła, a patronem XX eliminacji okręgowych – Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze.
  • Uroczyste otwarcie XX Olimpiady odbędzie się w dniu 11 stycznia o godzinie 10:00.