16 października 2015 uczniowie klas hotelarsko-turystycznych uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej na Międzynarodowe Targi Turystyczne Tour Salon do Poznania.
Imprezie targowej towarzyszyła miła atmosfera, wystawcy byli bardzo uprzejmi, chętnie odpowiadali na nasze pytania. Targi zgromadziły zarówno specjalistów, jak i miłośników podróży. Na każdym stoisku mogliśmy zobaczyć coś ciekawego.

Udział w tym wydarzeniu pozwolił nam doświadczyć w praktyce tego, czego uczymy się w czasie zajęć w szkole. Mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę zawodową, a także pozyskać ciekawe materiały, między innymi katalogi, mapy turystyczne, prezentacje CD o ciekawych regionach turystycznych świata. Mogliśmy poznać oferty różnych biur podróży z całej Polski i Europy, które prezentowały walory zarówno przyrodnicze, jak i kulturowe swojego regionu. Atrakcją dla wielu z nas było zwiedzanie wysokopokładowych autokarów turystycznych,  a także symulacja jazdy rowerem po szlakach rowerowych w Polsce, zorganizowana przez GREEN VELO – sieć rowerową, która biegnie przez pięć województw : lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko – mazurskie, będącą makroregionem partnerskim targów Tour Salon. Miłą atmosferę stworzono dzięki granej muzyce.

Aleksandra Baraniecka
Klasa II TH